Prywatny sektor opieki dla seniorów

Dom opieki to miejsce zapewniające opiekę osobom niepełnosprawnym, chorym, będącym w starszym wieku i tym, którzy z różnych innych przyczyn wymagają pomocy osób trzecich, nie mogąc samodzielnie funkcjonować w miejscu zamieszkania. W przeszłości miejsca te miały złe, pejoratywne konotacje uwidocznione już w samej nazwie – dom starców. Zła sława tych miejsc jest związana z czasem, kiedy funkcjonowały wyłącznie niedoinwestowane państwowe placówki organizowane w ramach pomocy społecznej. Zaniedbany wygląd pokoi i sanitariatów, nieprzyjemny zapach, niedostateczna opieka pielęgnacyjna i lekarska to tylko niektóre fakty charakteryzujące dawne domy starców.

Nowa odsłona opieki seniorów

Tę złą opinię zaczęły przełamywać powstające po 2000 roku nowe prywatne placówki. Zaczął się też zmieniać się model społeczny. Coraz mniej jest tradycyjnych wielopokoleniowych rodzin. Dzieci są zapracowane i wolą dopłacić do fachowej opieki swoich rodziców niż codziennie martwić się o ich zdrowie i samopoczucie. Również i wielu rodziców woli skorzystać z oferty opieki, bo prywatne placówki są często wysoko wyspecjalizowane w różnych formach pomocy.

Zakres świadczonych usług i ceny

Dom spokojnej starości to placówka o wysokim poziomie usług. Obok zaspokajania potrzeb bytowych, prowadzi też zajęcia aktywizacji fizycznej oraz dba o rozwój kulturalny swoich pensjonariuszy.

Z informacji internetowej -Domy opieki katowice- można uzyskać wiele wiadomości o dostosowaniu oferty do szczególnych potrzeb wynikających z rodzaju schorzenia czy niepełnosprawności. Profesjonalną opiekę powierza się wyłącznie osobom posiadającym specjalistyczne przygotowanie zawodowe.

Opiekę znajdą chorzy z demencją, chorobami takimi jak Parkinson i Alzheimer, osoby po udarach i wypadkach, wymagający rekonwalescencji.

Wszyscy odnajdą swój dom spokojnej starości – Śląsk jest miejscem przyjaznym dla seniorów potrzebujących wsparcia, pomocy, ratunku.

Należy też podkreślić, że swoje domy seniora – Śląsk sytuuje w miejscach atrakcyjnych krajobrazowo, otoczonych ogrodami z alejkami do spacerowania, a nawet ze stawami czy oczkami wodnymi.

Prywatne domy opieki cennik swój różnicują w zależności od rodzaju świadczonych usług i ilości miejsc w pokoju oraz standardu samej placówki. Najdroższe są pokoje jednoosobowe w domach z różnorodnym zapleczem rehabilitacyjnym. Podobne kryteria stosuje każdy dom spokojnej starości ceny swoje, uzależniając też od długości pobytu pensjonariusza.

Koszty opieki w domach opieki i seniora nie są niskie, ale składa się na nie często cała rodzina, poza tym ta opcja jest częstokroć lepsza od wynajmowania domowych opiekunek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × five =