Finansowanie samochodu do firmy na mocy leasingu

Poprzednie auta

Prowadzę działalność gospodarczą od wielu lat i już kilkukrotnie nabywałem auto na firmę. Zawsze wiązało się to z nie lada wydatkiem i szeregiem wątpliwości, a także wyrzeczeń. Jak wiadomo, zawsze chciało się mieć jak najlepsze auto, jednak nigdy nie kupowałem samochodu z bogatym wyposażeniem wnętrza ponieważ był to naprawdę duży koszt za niewiele dodatków, które mimo wszystko były przydatne, jednak radziłem sobie bez nich. To się zmieniło, kiedy poznałem leasing samochodów. Powiedział mi o nim znajomy, również przedsiębiorca. Rok wcześniej zawiązał on umowę leasingową na naprawdę świetne auto. Opowiedział mi o wszystkim i muszę przyznać, że byłem w szoku.

Zbieranie informacji o leasingu

Oczywiście musiałem trochę przyhamować i podejść do wszystkiego na spokojnie, żeby nie wpakować się na minę. Zacząłem więc czytać o leasingu, podpisaniu umowy na leasing samochodów i jego formach. Po tej analizie przyszedł czas na udanie się do firmy leasingowej, a nawet do kilku. Wybrałem ofertę, która najbardziej przypadła mi do gustu i rozpocząłem pozostałe procedury leasingowe. Musiałem pojeździć po urzędach w celu zebrania wszystkich wymaganych dokumentów i odpisów, a następnie zawieźć je do firmy leasingowej. To właśnie na ich podstawie wystawiana jest opinia o tym, czy udzielić klientowi leasingu czy też nie.

Podpisanie umowy na leasing samochodów

Firma leasingowa wydała pozytywną opinię, więc mogliśmy przejść dalej do podpisania umowy na leasing. Oczywiście dokładnie ją przeczytałem zwracając szczególną uwagę na Ogólne Warunki Umowy Leasing, co w bardzo wielu artykułach na ten temat było uznane za jedną z najbardziej istotnych rzeczy. Szczęśliwie nie dopatrzyłem się tam żadnych zapisów, które mogłyby powodować, że moja umowa na leasing samochodów będzie dla mnie niekorzystna, dlatego też podpisałem umowę. Na auto czekałem około pięciu dni. Muszę jeszcze wspomnieć o jednej rzeczy, która z jednej strony jest plusem, a z drugiej minusem. Mowa o konieczności ubezpieczenia pojazdu w pełnym wymiarze. To zawsze dobre zabezpieczenie w razie jakichś wypadków, czy kradzieży auta, jednak wiąże się to z całkiem pokaźnym wydatkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 3 =